Koncerty: impreza darmowa

Płocki Wtorek Muzyczny

Kiedy?03 października 2017 od: 17:00 do 19:00
Gdzie?Płock, mazowieckie
Sala Koncertowa PSM

Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. Karola Szymanowskiego w Płocku oraz Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I stopnia serdecznie zapraszają wszystkich wielbicieli muzyki na cykl koncertów pod nazwą Płockie Wtorki Muzyczne.

W wybrane wtorki o godzinie 17:00 salę koncertową w budynku przy ulicy Kolegialnej 23 będzie wypełniała muzyka w wykonaniu uczniów, nauczycieli oraz zaproszonych gości wyżej wymienionych szkół. Będzie można usłyszeć wiele bardzo ciekawych interpretacji wykonywanych zarówno przez najmłodszych, jak i starszych adeptów sztuki muzycznej. W cyklu prezentować się będą zarówno soliści, jak i zespoły instrumentalne, kameralne, chóry i orkiestry.

Zachęcamy wszystkich do udziału i wspierania talentów młodych płocczan, którzy pod czujnym okiem swoich pedagogów dzień w dzień ciężko pracują nad rozwijaniem swojej muzycznej pasji. Wielu z nich już osiąga olbrzymie sukcesy za arenie krajowej i międzynarodowej, a za kilka lat mogą być muzykami wielkiego formatu. Cykl ma zamiar wspierać ten rozwój oraz stwarzać okazje do wysłuchania ich wykonań przez wielbicieli muzyki z Płocka i jego okolic.

Na wszystkie Płockie Wtorki Muzyczne wstęp jest bezpłatny. Pierwszy koncert odbędzie się 3 października z okazji Międzynarodowego Dnia Muzyki. Usłyszymy między innymi Szymona Parulskiego, jednego z najlepszych klarnecistów swojego pokolenia, Marię Stępień - bardzo obiecującą, młodą flecistkę, Jakuba Krawczyka, czarującego swoją grą na wibrafonie czy Gabriela Czerniejewskiego - laureata wielu ogólnopolskich konkursów pianistycznych. Bez wątpienia wisienką na torcie będzie występ osławionego na międzynarodowych festiwalach szkolnego chóru Asbeek, prowadzonego przez pana Andrzeja Sitka.

Serdecznie zapraszamy!

Kolejne koncerty cyklu odbędą się: 5 grudnia, 9 stycznia, 13 lutego, 6 marca, 24 kwietnia oraz 19 czerwca.

Zdjęcia:

Wszelkie prawa zastrzeżone © Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. Karola Szymanowskiego w Płocku

Realizacja: Superszkolna.pl

Zaszyfrowany adres tej strony